Mail

info@mersinkanalacma.net

Çalışma Saatleri

7:00 - 19:00

Toroslar Su Kaçağı Tespiti
Mayıs 25, 2022

Toroslar Su Kaçağı Tespiti

Mersin akar sıhhi tesisat su kaçağı ve  su sızıntısı evinizin yapısal bütünlüğü için son derece zararlı olabilse de, tüm su sızıntılarının eşit yaratılmadığını unutmamak önemlidir. Bazı su sızıntısı türleri, hemen ele alınması gereken büyük bir sorunun açık bir işareti olsa da, diğer su sızıntısı türleri nispeten kolaylıkla tamir edilebilir. Örneğin tatlı su sızıntılarının onarımı genellikle nispeten kolaydır. Tatlı su sızıntılarının en yaygın nedeni, musluktan suyun sızmasına izin veren eskimiş bir musluktur. Toroslar su kaçağı tespiti kameralı su tesisatçısı olarak hizmet vermekteyiz.  Musluğunuzun tatlı su sızıntısına neden olabileceğinden şüpheleniyorsanız, durumun böyle olup olmadığını belirlemek için atabileceğiniz birkaç kolay adım vardır. İlk önce, sızıntının görünmeye başladığını görene kadar musluğu çalıştırın. Ardından, musluğu kapatın ve düğmeyi veya kolu çıkarın. Son olarak, musluğun üzerine bir bez koyun ve musluğu tekrar açın. Bezin suyu emmeye başladığını fark ederseniz, bunu musluğunuzun temiz su sızdırdığını doğrulamak için kullanabilirsiniz. Sızıntının kaynağının musluğunuz olduğunu onayladıktan sonra, onu onarmak için yapabileceğiniz çeşitli şeyler vardır. İlk adım, musluk ağzındaki görünür pasları temizlemektir. Bu, bir pas sökücü veya çelik bir fırça kullanılmasını gerektirebilir. Musluğunuzun iç kısmında da pas birikmişse, hemen kameralı su tesisatçısı su kaçağı tespiti yapan  firmamızı arayarak profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Su kaçağı evlerde sık görülen bir sorundur. Sızdıran bir boru veya arızalı bir cihaz nedeniyle oluşabilir ve kısa sürede çok fazla hasara neden olabilir. Su hasarını önleyebilmeniz ve su faturanızdan tasarruf edebilmeniz için bu sızıntıları mümkün olan en kısa sürede gidermeniz önemlidir. Kırık borular veya hasarlı cihazlar gibi birçok nedenden dolayı su sızıntısı meydana gelebilir. Diğer nedenler arasında hatalı musluklar ve tuvaletler, sızdıran çatılar ve çatlak pencereler sayılabilir. Su sızıntısının nedenini belirlemek için önce musluk, tuvalet ve duş gibi görünür su kaynaklarını herhangi bir hasar veya sızıntı belirtisi açısından kontrol etmelisiniz. Ayrıca borularda herhangi bir pas veya korozyon belirtisi olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Herhangi bir hasar veya sızıntı bulursanız, boruları hemen tamir etmesi için bir tesisatçı çağırın.

Su sızıntısı, birçok ülkede maddi hasarın yaygın bir nedenidir. Örneğin, yalnızca Türkiye’de su sızıntısının yıllık maliyetinin 50 milyar liranın üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bu, hatalı valf ve borulardan kaynaklanabilir. Sızdıran bir çatının varlığı veya sızdıran bir tuvalet gibi bir takım nedenlerden dolayı da olabilir. Su sızıntısının su kaçağının  kaynağına bağlı olarak, hasar az ya da çok önemli olabilir. Örneğin, sızdıran bir çatı, bir evin duvarlarına ve tavanlarına su damlamasına neden olursa, bu ciddi yapısal hasara yol açabilir.Bu hasarlar  meydana gelmeden Toroslar bölgesinde hizmet veren bizlere ulaşabilirsiniz.  Ayrıca, su hasarı meydana geldiğinde, mülkünüze daha fazla zarar gelmesini önlemek için hızlı hareket etmek önemlidir. Örneğin, lavabonuzun veya klozetinizin sızdırdığını fark ettiğinizde hemen bir tesisatçıya başvurmalısınız. Akar sıhhi tesisat olarak Mezitli su kaçağı Yenişehir su kaçağı Toroslar su kaçağı Tarsus su kaçağı olarak hizmet vermekteyiz.

Yorum Ekleyin

Open chat
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now ButtonTıkla ve Hemen Ara