Mail

info@mersinkanalacma.net

Çalışma Saatleri

7:00 - 19:00

Su Sızıntısı Tespiti

Su Sızıntısı Tespiti

Su kaçağı tespiti kameralı su kaçağı tespiti nem rutubet tespiti nasıl yapılır. Evdeki rutubetin kaynağı nedir  nasıl önlem alınır. Bu ve bunun gibi tüm sorunlarınız için  Mersin’de hizmet vermekte olan firmamız tamamen elektronik cihaz desteği ile noktasal su kaçağı hizmeti vermekteyiz.

Yüksek net değerli varlıkları, verileri ve mülkleri olası su hasarlarından korumak, iş ve endüstri genelinde büyük bir endişe  kaynağı olan su kaçakları.
Nem, rutubet, su taşkınları su kaçakları gibi risk altındayken bu üzerinde düşünülmesi ve harekete geçilmesi  gereken ciddi bir konudur.
                       Sızıntının Nereden Geldiğini Bulmanıza Yardımcı Olacak 6 İpucu
  • Duvar ve Zemin Anormalliklerini Kontrol Edin. Neyse ki bazı ipuçları sızıntınızın olası kaynağını gösterebilir. …
  • Su Sayacınızı İzleyin. …
  • Olası nem ve duvardaki kabarcıklar
  • Bahçeyi inceleyin çamurlaşma var mı . …
  • Muslukları Kontrol Edin. …
  • Gıda Boyası Numarasını Deneyin. …
  • Tuvalet sifonunu kontrol edin.
  • Evinizdeki pamuklanmayı kontrol edin ve takip edin

 

 Evim de su nkaçağı olup olmadığını nasıl anlarım

  Evinizdeki tüm su musluklarını kapatın ve çamaşır ve bulaşık makinesinin çalışmadığından emin olun. Su sayacını kontrol edin ve gördüğünüz sayıları not edin. Bir saat sonra    tekrar gelin ve tekrar kontrol edin. Rakamlar değiştiyse, bir yerde bir sızıntı var demektir. Böyle bir durum bizimle iletişime geçebilirsiniz Mersin su kaçağı tespiti olarak Yenişehir su kaçak tespiti kameralı su kaçak tespiti olarak hizmet vermekteyiz.

 

Duvar içerisindeki su sızıntısı su kaçağı nasıl bulunur 

Duvar içerisindeki su kaçakların tespiti için bir çok elektronik  cihazdan yardım alınarak su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir . Bunlardan bir kaçının söyle sıralayabiliriz 

Termal Kamera 

Termal kamera ile su kaçağı tespitini ısıya duyarlı lensler sayesinde yüzeye vuran ısı değişimlerini takip ederek su kaçağının yeri tespit edilebilir. Termal kamera ile özellikle sıcak su kaçakları kalorifer  su  kaçağı tespiti oldukça kolay ve kesin sonuçlar ile yapılmakta.

Akustik Dinleme

Akustik dinleme yöntemi ile mevcut tesisat sistemine basınç vererek tesisatdaki su kaçağının yeri yüzeyden cihaz ile dinleme yaparak su kaçağının yeri  noktasal olarak tespit edilir. Tesisata genel olarak oniki bar su basılarak detaylı bır kontrol yapılır. Bu yüksek bar tesisat sistemine  zarar vermemekte tesisat sistemi genel olarak 20 bar’a kadar dayanıklıdır.

Kamera ile Kontrol 

 Tesisat pis su giderlerini yılan kamera ile boru içlerine gönderdiğimiz cihaz ile su kaçağı kontrolü yapılmaktadır. Mersin su kaçağı hizmeti veren firmamız  kameraile boru içlerini görüntüleyerek bir ekrandan boro içerisindeki kırık çatlak ve conta arızalarını tespit etmektedir. Mersin’de  Yenişehir su kaçak tespiti hizmeti vermekteyiz. Mersinin diğer ilçelerinde’de Mezitli su kaçağı tespiti Toroslar su kaçağı tespiti  ve Mersin SU tesisatçısı olarak 20 yıldır hizmet vermekteyiz. 

 

 

Yorum Ekleyin

Open chat
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now ButtonTıkla ve Hemen Ara