Mail

info@mersinkanalacma.net

Çalışma Saatleri

7:00 - 19:00

Su kaçağı Sızıntıları Nasıl Tespit Edilir
Nisan 3, 2021

Su kaçağı Sızıntıları Nasıl Tespit Edilir

Mersin Sıhhi su tesisat ve su kaçağı bulma sisteminizde sızıntı olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu, önce su sayacınızı kontrol etmektir. Sayacınızın nerede olduğunu bilmiyorsanız Mersin su tesisatçısını arayarak sayaç konumunuzu öğrenebilirsiniz.

Su kaçağını gidermek yalnızca su faturanızı düşürmekle kalmayacak, aynı zamanda sınırlı değerli su kaynaklarımızın gelecek nesiller için korunmasına da yardımcı olacaktır.

 

Su Sayacınızı Kullanın

 1. Evinizin içinde veya dışında su kullanılmadığından emin olun. Su kaçağı tespiti için önemli
 2. Su sayacınızı bulun ve hareket edip etmediğini görmek için sızıntı göstergesini kontrol edin. Sayacınızın markasına bağlı olarak sızıntı göstergesi, küçük üçgen şekilli bir kadran veya su sayaçtan akarken dönen küçük bir gümüş tekerlek olabilir. Kadran hareket ediyorsa, muhtemelen bir sızıntı var. Böyle bir durumda Mersin su kaçağı tespiti olarak bizi araya bilirisiniz  su sızıntısını noktasal olarak buluruz ve gerekli onarımları yaparak problemi ortadan kaldırırız Mersin su tesisatçısı  Mersin  su kaçağı tespiti bir telefon kadar yakınız 
 3. Ya da bir sayaç okuması alıp 1 veya 2 saat bekleyebilir ve başka bir sayaç okuması yapabilirsiniz (bu süre içinde su kullanılmadığından emin olun). Okuma değiştiyse, bir sızıntınız var. İyice emin olduktan sonra Mezitli  su kaçağı Mersin su tesisatçısı olarak bizleri araya bilirsiniz bu konuda 7/24 hizmet vermekteyiz. Fiyatlarımız gayet uygun olup kaliteli bir hizmet sunmaktayız.

  Su Kaçağınız Bina İçinde Yoksa Bina Dışında mı?

  Su kaçağı olduğunu belirledikten sonraki adım, sızıntının evinizin içinde mi yoksa dışında mı olduğunu belirlemektir.

  1. Evinizin ana kapatma vanasını bulun ve vanadaki suyu kapatın. Tipik olarak, kapatma vanasını bodrumda veya garajda doğrudan bir dış mekan musluğunun arkasında veya dışarıda bir dış mekan musluğunun altında bulacaksınız.
  2. Yine, kaçak göstergesini hareket için kontrol edin veya bu süre boyunca su kullanmadığınızdan emin olarak sayaç okuma yöntemini kullanın. Sızıntı göstergesi hareket etmeyi durdurursa veya sayaç okumalarında değişiklik olmazsa, evin içinde bir sızıntı var demektir. Sızıntı göstergesi hareket etmeye devam ederse veya sayaç okumalarında bir değişiklik varsa, sızıntı sayaç ile ev arasında dışarıdadır.
  3. Su kaçağını  bulamazsanız, Mersin su  tesisatçını aramanız gerekebilir. Mersin su tesisatçısı olarak su kaçaklarını gelişmiş  cihazlarımız ile noktasal bulmaktayız. Bu  sayede noktasal su kaçağı tespiti yapıldığında su sızıntı tam olarak yeri belirlendiğinde bir kaç seramik kırarak bir mini onarım yaparak su kaçağı problemini çözmüş oluyoruz.

Yorum Ekleyin

Call Now ButtonTıkla ve Hemen Ara