Pandemi döneminin korkunç zamanlarını yaşadığınız şu dönem de su tesisatın da problemler aksaklıklar ardı ardına gelmekte nitekim birçoğumuzun korkarak evimize aldığımız ustaların ne kadar bu sürece önem verdiklerini bilemiyoruz.

Bizde bu süreçte sizlere destek olabilmek için makine takım alet ve edevatları mızı her iş bitiminde dezenfekte ediyor sizlerin sağlığını korumanız için elimizden geleni yapıyoruz

Bunun ile birlikte maske, eldiven ve galoşsuz asla dairelere giriş yapmıyoruz nede olsa sağlığınız sağlığımızdır.

Mersin Akar sıhhi tesisat olarak bu prensipler çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz ve sizlere sağlıklı günler diliyoruz.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır

Profesyonel ve uzman ekibiyle akar sıhhi tesisat öncelikle problemli daireyi tespit ediyor ardından temiz su tesisatını sıcak ve soğuk olmak üzere kalorimetre ile basınç farklılıkları gösteren hat termal kamera ile geçtiği güzergâhı net bir şekilde belirlenir ardından tesisata 8 veya 10 barlık basınç verilerek tesisat yüzeyden akustik dinlemesi yapılır.

Problemli yer tespit edilir noktasal olarak üzeri açılır tamir edilir aynı şekilde tekrardan tesisata basınç verilir eğer ki kalorimetre de her hangi bir basınç farklılığı oluşmuyorsa tesisat temiz anlamına gelir bunun üzerine tamir edilen kısmın üzeri sağlıklı bir şekilde kapatılır böylece işlem tamamlanmış olur fakat temiz su tesisatından bir kaçak tespit edilemedi ise ne yapacağız tabi ki temiz su tesisatında bir problem yok ise pimaş hatları kontrol edilir bunu nasıl yapıyoruz.

Esnek hareket edebilen oynar başlıklı kameralarımız ile pimaş içi görüntüleme yaparak boruda her hangi bir kırık çatlak ve yahut boru yerine oturmamış ise bunu ekrandan görerek kusurlu bölgeyi işaretleyerek problemi tespit ediyoruz ardından kırıp onarıyoruz testimizi yapıp sağlam bir şekilde müşteriye teslim ediyoruz.

Dairemde ki su kaçağı için bir kırım döküm işlemi yaptırmak istemiyorum

Diyorsanız hem temiz su tesisatı için hem de pimaş hattı için kimyasal ilaçlar kullanarak problemi gidermeye çalışıyoruz aynı şekilde kalorimetre ile basınçları ölçülerek  testi tamamlamış oluyoruz.

Sıhhi su tesisatı için kullanılan kimyasal nedir.

Hava ile temasa geçtiğinde anında kuruyarak kırık olan bölgeyi onaran sıvı bir yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcıyı güçlü yapan şey içindeki cam yünüdür böylelikle uzun yıllar size problem çıkarmıyor.

Bu ürünü bir çok dairede kullanıp test etmiş bir usta olarak pek tavsiye ettiğim söylenemez neden diyecek olursanız sıhhi su tesisatındaki kırık veya çatlak büyük olabiliyor bazen bu neden iki güne bir yada hafta bir ilaç yerinden atabiliyor gününüzü kabusa çevirebiliyor bu nedenle kırılıp yapılması en sağlıklı olanıdır ama kullandığımız tavsiye ettiğimiz yerlerde var tabi ki mesela kalorifer hattında inceden bir düşüş var bir saatte yarım barlık bir kayıp böyle bir kaçağın bulunması mümkün değildir böyle yerlerde ilaç basılması kesinlikle doğru bir işlem olacaktır

 

Yenişehir su tesisatçısı / mersin su tesisatçısı /Toroslar su tesisatçısı / Akdeniz su tesisatçısı / Mezitli su tesisatçısı / Tarsus su tesisatçısı / Erdemli su tesisatçısı

Mersin Pozcu Su tesisatçısı olarak, mezitli ilçesinde uzman ekibimizle sıhhi tesisat işleri, her türlü tıkanıklık açma işlemleri, su kaçağı tespiti ve petek temizleme işleriniz için bir telefon kadar yakınız. Geniş servis ağı ve 15 Dakikalık hızlı servis süresi ile her türlü su tesisat işleriniz için arayabilirsiniz. Mersin Su tesisatçısı olarak, aşağıda yer alan Pozcu’nin tüm mahallelerine her türlü sıhhi tesisat, acil tesisat işleriniz için hazırız.

Siz değerli müşterilerimiz için, Mersin geneli 7/24 su tesisat hizmeti sunmaktayız. Sizlere çözüm üreterek sorunlarınızı çözüyoruz. Uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımız ile sizlere profesyonel hizmet veriyoruz.

Pozcu Su Tesisatı Hizmetlerimiz
Genel su tesisat arızaları, tamiri, bakımı ve komple tesisat hizmet

Pozcu Kalorifer Tesisatı Hizmetlerimiz
Kalorifer tesisat, yenileme ve bakımı. Radyatör temizliği ve montajı

Pozcu Doğalgaz Tesisatı Hizmetlerimiz
Doğalgaz tesisat yapımı, proje, montaj, Kombi ve panel satışı

Pozcu Su Kaçaklar Hizmetlerimiz
Daire tesisatlarında, su kaçakları tespit ve onarımı.

Pozcu Tıkanıklık Açma Hizmetlerimiz
Lavabo, banyo ve klozet tıkanıklıkları açımı

Pozcu Duşakabin Montajı Hizmetlerimiz
Duş teknesi, duşakabin, küvet Montajı ve tamiratı 

Call Now ButtonTıkla ve Hemen Ara