Mail

info@mersinkanalacma.net

Çalışma Saatleri

7:00 - 19:00

Bir Su Kaçağı Nasıl Bulunur
Mart 21, 2021

Bir Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su tesisatınızda sızıntımı  var ? Sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için belirli adımları izleyebilirsiniz 

Su tüketiminizin fazla mı. Faturanız yüksek mi geliyor öncelikle yapmanız gerekenler

 1. Çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi gibi aletlerinizin kullanılmadığında ve tuvalet rezervuarlarının ve su depolarının doldurulmadığından arızalı olup olmadığından  emin olun.
 2. Sayaç kadranı hareket ediyorsa, tedarikte bir yerde sızıntı olması mümkündür. 
 3. damlatan musluk olup olmadığını kontrol edin
 4. güneş enerjinizi kontrol edin akıtmalara karşı
  Sızıntının nerede olduğunu belirlemek için su kaçak testi uygulamak

  Tesisatınıza bağlayabileceğiniz bir manometre ile tesisatta kaçak olup olmadığını anlayabilirsiniz

Su sayaç endeksi takibi yaparak yine tesisatta olabilecek bir kaçağı tespit edebilirsiniz

Duvardaki nemde bir su kaçağının habercisi olabilir.

Su Kaçağını Nasıl Bulunur 

Su  kaçağını bulmak eski yöntemlere göre daha kolay ve maliyetsizdir. Eski zamanlardaki gibi damlatan bölgeyi kırmıyoruz bu yanlış bir yöntem çünkü. Su akışman bir madde olduğundan zeminde bulduğu en zayıf bölgeden sızmaya başlayacaktır. Bu yüzden gelişen teknolojiden yardım alıyoruz. Bu yönde gelişmiş cihazlar kullanıyoruz. Maliyetleri en alta çekmek için. Aksi halde en basit bir su sızıntısı bulmak bile binlerce liraya mal olacaktır. Mezitli su kaçağı tespitinde teknoloji yakından takip ediyoruz. Su kaçağı konusunda en az maliyetler için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Akar sıhhi  su tesisat olarak Mezitli su kaçağında tecrübeli personeller ile Mezitli su tesisatçısı olarak hizmet vermekteyiz.

AKUSTİK DİNLEME İLE NOKTASAL SU KAÇAĞI TESPİTİ

Akustik dinleme tesisata verilen basınçlı su ile zemin altındaki farklı Hertz  deki sesleri yükselterek bir kulaklık yardımı ile duyulmasını sağlayan gelişmiş bir cihazdır.  Mezitli su kaçak tespiti firması olarak 20 yıllık sektör tecrübemiz ile hizmet vermekteyiz. Bu cihaz su kaçağında kullanılan temel bir cihazdır. Bu konuda bir çok cihaz kullanılmaktadır. Mezitli su kaçağı olarak tüm  su kaçağı cihazlarına sahibiz ve bu cihazları en iyi şekilde kullanan personellerimiz mevcuttur.

KANAL PİS SU GİDERİ GÖRÜNTÜLEME

Pis su gideri görüntülemede gelişmiş cihazlar kullanıyoruz. Zemin altındaki atık su gideri boru içlerini kamera ile görüntülüyoruz . Arızaları en kısa sürede bulup çözüyoruz.

Kamera ile borulardaki çatlakları conta arızalarını görüntüleyip minimum maliyet ile Mezitli su kaçağı bulma olarak çözüyoruz.

Comment (1)

 1. ZERBAY YAPI

  29 Kas 2021 - 7:10 pm

  Ustamızın ellerine sağlık su kaçağı ile bizi bilgilendirdi. Su kaçağı Mersindeki ustalar kolay iş sansa da zor iştir. Evet ustalar elimde cihazlar olmasa da su kaçağın yine de tahin edebiliriz.

Yorum Ekleyin

Open chat
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now ButtonTıkla ve Hemen Ara